Ułatwienia dostępu

DZIEŃ OTWARTY LABORATORIUM GRYWALIZACJI UEK DLA WŁADZ UCZELNI

Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie oferty i możliwości naszego nowoczesnego Laboratorium. Każdy przybyły, dzięki specjalnym okularom VR, mógł wejść do świata wirtualnego i doświadczyć możliwości, jakimi dysponuje Laboratorium Grywalizacji UEK.

Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie oferty i możliwości naszego nowoczesnego Laboratorium. Każdy przybyły, dzięki specjalnym okularom VR, mógł wejść do świata wirtualnego i doświadczyć możliwości, jakimi dysponuje Laboratorium Grywalizacji UEK.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. : JM Rektor – dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK; Prorektor ds. Współpracy – dr hab. Piotr Bula, prof. UEK; Dyrektor Departamentu Zasobów i Rozwoju – dr Krzysztof Głuc; Dyrektor Departamentu Finansów i Zamówień Publicznych (Kwestor) – Dorota Radoń; Główny Księgowy – Magdalena Wojas oraz Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK – dr Jakub Kwaśny.

Nasze Laboratorium wyposażyliśmy w rozwiązania IT oraz specjalistyczny sprzęt i aplikacje, które umożliwiają przeniesienie mechaniki i metafor pochodzących z gier do świata rzeczywistego i zaimplementowanie ich w szeroko pojętym procesie dydaktycznym oraz w projektach biznesowych.

Dzięki wykorzystaniu grywalizacji możemy wspierać i kreować pożądane postawy, wzmacniać zaangażowanie, włączać osoby w konkretne procesy, integrować i budować społeczności, a także edukować rozbudzając motywację wewnętrzną człowieka.

Nasze Laboratorium, które rozwija technologię wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości planujemy wykorzystywać głównie w celach badawczych i dydaktycznych oraz w projektach biznesowych.

Laboratorium Grywalizacji powstało i zostało wyposażone dzięki finasowaniu z projektów:

  • „Inkubator Innowacyjności 2.0” – praca przedwdrożeniowa realizowana pod kierownictwem dr Marka Makowca – „Model projektowania rozwiązań grywalizacyjnych nakierowanych na usprawnianie procesów biznesowych oraz edukacyjnych”.
  • „Inkubator innowacyjności 4.0” – utworzenie Laboratorium Grywalizacji UEK oraz zakup najnowocześniejszego wyposażenia, w tym stanowiska VR (zaprezentowane na zdjęciu w załączeniu). Koordynator Projektu Małgorzata Smaga-Szczepańczyk
  • „Akademia Kreatywności – Pomysł, Potencjał, Przedsiębiorca”– Koordynator Projektu dr Marek Makowiec.

W trakcie spotkania zaprezentowano możliwości i funkcjonalności naszego stanowiska do obsługi VR, które jest jednym z najbardziej innowacyjnych w Polsce stanowisk do obsługi wirtualnej rzeczywistości.

Pozostałe aktualności